Jdi na obsah Jdi na menu
 

Turistické okénko

Vážení přátelé turistiky,

v nedávném období, kdy jsme byli různými vládními nařízeními omezeni v pohybu v uzavřených prostorách tělocvičen, se na mne obrátilo několik nadšenců, kteří našli zalíbení v poznávání našeho kraje a krásné přírody západního Podkrušnohoří.

Trochu jsem se zamyslel, co by bylo možné udělat pro místní, ale také pro přespolní nadšence turistiky. Napadlo mne, začít tím nejjednodušším, předáváním informací o akcích nejen spolků z Kraslic, ale i z okolních měst. Na webu naší jednoty budeme zveřejňovat a nabízet akce, které by jinak jen těžko hledali reklamu a svůj prostor.

Dalším drobným krokem, kterým v letošním roce obohatíme turistický kalendář, bude obnovení turistického pochodu "Vandr kolem Kraslic". Po krátkém přerušení se Vandr vrací zpět. Za laskavého svolení a se spoluprací s dlouholetou organizátorkou paní MUDr. Danou Záhejskou, uspořádá naše jednota Vandr v obvyklém podzimním čase a to 24. 9. 2022. K dispozici budou dvě trasy 20 a 27 km. Přesné dispozice budou včas zveřejněny na stránkách naší jednoty a města Kraslice.

Věřím, že naše nabídka osloví nejen vyznavače pochodů v přírodě, ale pomůže opět nastartovat různé společenské aktivity, které byly přerušeny dobou "Covidovou".

 

Miloslav Poslední, starosta jednoty   

    

 

Příspěvky

40. Krásenské staročeské máje - 21.5.2022

20. 5. 2022

 

Dvojjazyčný cyklovýlet přes Smrčiny a podél Ohře

20. 5. 2022