Sokolení

27. 8. 2013

Za krásného počasí jsme v sobotu 24.8.2013 uspořádali první sokolení. Akce proběhla v rámci Kraslického jarmarku.

Velký dík patří náčelnici Ivaně Rieger, Šárce Kuzebauchové a náčelníkovi Zdeňkovi Sokolovi, kteří připravili soutěže pro děti. Všichni soutěžící si za předvedené výkony převzali drobné ceny.

Ke zpestření dne přispěli hasiči, kteří předvedli hasičskou techniku. Všichni si mohli techniku nejen prohlédnou, ale i vyzkoušet zkrotit opravdovou hasičskou proudnici v akci.

Všem, kteří akci připravovali a pomohli s její organizací, patří velké poděkování.

Napsali o nás ...

FOTO: Městem létaly třísky, jarmark byl plný zábavy, hudby a soutěží

Jarmark v Kraslicích.

Jarmark v Kraslicích. Autor: Jiří Drozdík

25.8.2013 15:50

Kraslice – Městem Kraslice létaly o víkendu třísky. Sobotní jarmareční slavnosti zpestřila dřevorubecká show – respektive takzvaný Timbersports.

Návštěvníkům se tak doslova tajil dech, když svalnatí borci vytáhli obří sekery, ruční pily dlouhé dva metry, motorové pily s výkonem přes 70 koní nebo řetězy řítící se rychlostí přes 200 kilometrů v hodině. Adrenalinová podívaná, která se ve městě uskutečnila vůbec poprvé, přilákala stovky lidí do zahrady kulturního domu. Závodníci předvedli hned několik soutěžních disciplín za doprovodu stylové hudby. Disciplínu Single Buck neboli řezání pilou si mohli vyzkoušet i samotní návštěvníci. „Byla to pořádná makačka," řekl jednoznačně jeden z návštěvníků klání.

Timbersports má v Česku řadu příznivců. V říjnu se hned několik Čechů podívá na MS v německém Stuttgartu. Jde o vrchol sezóny tohoto sportu, kde se v náročných disciplínách utkají borci z dvaceti zemí. Sledovat je budou tisíce diváků. Český reprezentační tým pojede s jasným cílem – neskončit před branami čtvrtfinále.

JARMARK BYL PLNÝ ZÁBAVY, HUDBY A SOUTĚŽÍ

Jarmarečními oslavami ožily v sobotu náměstí T.G.M. a zahrada kulturního domu v Kraslicích. Živo bylo i u sokolovny nebo třeba v domě chovatelů. Tradiční jarmark si nenechaly ujít stovky lidí. Dění v zahradě zahájila Malá kapela Josefa Levého, kterou vystřídala Dechová hudba Horalka a KV Expres. Bouřlivý potlesk si od diváků vysloužila i Kraslická cimbálovka nebo rocková formace 11:50 s frontmenem Petrem Danzem. Ovací se dočkali i borci, kteří do Kraslic vůbec poprvé přivezli dřevorubeckou show. Celou hodinu mohli lidé sledovat adrenalinové disciplíny tohoto sportu. To v prostorách kulturního domu se zase lidé kochali sbírkami známek, na náměstí pak výstavou kaktusů a tradičním jarmarečním zbožím. U sokolovny si pak děti mohly zasportovat nebo si také prohlédnout techniku hasičů.

Autor: Jiří Drozdík

Náhledy fotografií ze složky 2013